Návštěva COSWORTH a jejich novinky pro rok 2014

8. Ledna 2014 jsme měli úžasnou možnost navštívit Anglickou firmu COSWORTH jako oficiální distributoři. Firma COSWORTH pořádala Distributor Day, na kterém prezentovala své plány pro nový rok 2014 a také jsme byli provedeni po výrobních halách celého podniku. V tomto článku Vám nastíníme novinky COSWORTH pro rok 2014.

Anglická firma COSWORTH patří mezi světovou špičku ve výrobě závodních motorů s dlouholetou tradicí už od roku 1958! Může se chlubit bohatými zkušenostmi v monopostu F1, kde poprvé už v roce 1959 vyvinul pohonnou jednotku. Dnes si můžete dopřát ty nejkvalitnější kované komponenty do motoru, které lze zakoupit. Firma COSWORTH má na celém světě pouze dva konkurenty, kteří umí dodat stejnou kvalitu kovaných komponentů. Jsou to Japonské firmy HKS a TOMEI.
Den 8. Ledna,  jsme měli plný zážitku a nových informací. Mohli jsme vidět na vlastní oči všechny závodní motory, které COSWORTH kdy postavil, včetně motorů do Formule 1 a také jak se tyto motory skládají.
Plány pro rok 2014
         

Představíme Vám dva nejpodstatnější body, které COSWORTH pro rok 2014 chystá:

COSWORTH navázal spolupráci s dvěma dodavateli, díky kterým vyplnil chybějící část pro komplexní úpravy

 
Jsou jimi Anglická firma ECUTEK a NAMELESS PERFORMANCE z USA. 
 
 
Díky těmto firmám bude COSWORTH schopen dodávat úpravy ve formě kompletních balíků. Firma Ecutek je ve světě lídrem na úpravy řídicích jednotek motoru (chiptuning). Americká firma NAMLESS PERFORMANCE, není ve světě, až tak známá, ale specializuje se na výrobu kompletních výfukových systémů. A můžeme potvrdit, že zpracování je na velmi vysoké úrovni!
 

• Druhým bodem jsou automobily (motory) , na které se COSWORTH letos zaměřil

Začátek roku COSWORTH věnuje vývoji úprav vozů SUBARU BRZ a TOYOTA GT-86. A můžeme Vám říct, že majitelé těchto vozů se mají opravdu na co těšit!
 
Představili nám 4 stupně úprav pro Subaru BRZ a Toyotu GT-86, které obsahují:
 
Musíme podotknout, že součásti stupně, který si zákazník koupí, bude i kabel a software včetně mapy od Ecuteku. Takže majitel vozu si bude moct přeprogramovat řídicí jednotku motoru naprosto sám!
 
Stage 1 – výfukový systém NAMELESS, vzduchový filtr, Ecutek = 225 koní (dostupnost Únor 2014)
 


 
 
 
 
Stage 2 – S1, výfukové svody, vačkové hřídele, Ecutek = 240 koní (dostupnost Červenec 2014) 
 
 
 
Stage 3a – S2, Supercharger kit, kované písty a ojnice, těsnění, Ecutek, atd.  = 325 koní                                                 
Stage 3b – Stage 3a může být naladěn až na 380+ koní! (dostupnos Červenec 2014)
 
 
 
Stage 4 – kompletní kovaný motor COSWORTH (Long Block) pro vozy SUBARU BRZ a TOYOTA GT-86 (dostupnost Červenec 2014) 
 
 
 
 
Dalšími vozy, na které se COSWORTH letos zaměřil a už teď vyvíjí potřebné kované součásti motoru a ostatní díly jako výfukové systémy a software EcuTek, které budou postupně dostupné v druhé polovině tohoto roku jsou:
 
Ford Focus RS 2014 s motorem Ecoboost. Připravované stupně úprav: 
Stage 1 -  výfukový systém, vzduchový filtr, Ecutek (dostupnost Září 2014)
Stage 2 – S1, výfukové svody, vačkové hřídele, Ecutek (dostupnost Říjen 2014)
Stage 3 – S2, větší turbodmychadlo, kované písty a ojnice (dostupnost Listopad 2014)
Stage 4 - kompletní kovaný motor COSWORTH (Long Block) (dostupnost Prosinec  2014)
 
Nissan GTR (vše dostupné v Prosinci 2014)
Stage 2 – kované písty a ojnice, kliková hřídel a ložiska
Stage 3 – Hlavy válců, vačkové hřídele
Stage 4 - kompletní kovaný motor COSWORTH (Long Block)
 
SUBARU WRX (STi) 2014 – motor FA20DIT
Stage 1 - výfukový systém, vzduchový filtr, Ecutek (dostupnost Říjen 2014)
Stage 2 – S1, výfukové svody, vačkové hřídele, Ecutek (dostupnost Listopad 2014)
Stage 3 – S2, větší turbodmychadlo, kované písty a ojnice (dostupnost Prosinec 2014)
Stage 4 - kompletní kovaný motor COSWORTH (Long Block) (dostupnost Prosinec  2014)
 
Jak je vidět, rok 2014 u COSWORTH přinese mnoho nového a majitelé správných vozů se mají na co těšit. Katalog dílů pro rok 2014, by měl COSWORTH uvolnit začátkem února a my jej vložíme ke stažení do tohoto článku. 
Naše firma je oficiálním distributorem COSWORTH pro Českou Republiku a všechny díly je možno objednat přes náš e-shop Ficars a samozřejmě je možné využít montáže všech dílů v naší dílně Proturbo.

 

<< předešlý článek  /

Děkujeme za názory našim spokojeným zákazníkům
Na doporučení z Ficars jsem zakoupil přední i zadní sadu brzdových kotoučů od výrobce DBA a dvojitou sadu brzdových desek od výrobce HAWK se směsí pro běžné ježdění a směsí na okruh. S originál brzdami se nedá srovnat! Výborný nástup brzd bez vadnutí!

Petr, Zlín
Subaru Impreza WRX STI 2004

Zásluhou kluků z firmy Ficars + Pro Turbo  jsem pořídil  2. upgrade z Cosworthu určený  pro Toyotu GT 86, tj. kompresor s vnitřním kapal. chlazením, chladič, čerpadlo  a nové svody /viz obrázek/ – výkon 280 koní  krouťák cca o 100 Nm vyšší… (neuvěřitelný zátah i  od 150 km, včetně zrychlení , dá se říci že GTéčko má nyní  parametry základního modelu Porsche Boxter). K  tomu 4 palivové mapy – přepínání páčkou  tempomatu se zobrazením na otáčkoměru : 1 -4 dle použitého paliva /95 nebo 100 okt + citlivost plynu z toho nejzajímavější 4 mapa – 100 okt. , automaticky sází meziplyny při podřazování, řazení pod plynem a lunch kontrol při startu při vypnuté trakci.. Opět  mé velké poděkování  do obou firem za profesionálně odvedenou práci!

Zdeněk, Zlín
 Toyota GT86

Se svým Forestrem jsem naprosto spokojený už od novoty, jen jsem řešil neduh této koncepce, a to je naklánění v zatáčkách. Ve ficars mi nabídli řešení s tuhšími stabilizátory. Nejdříve jsem trochu váhal, ale teď investice absolutně nelituji! VŘELE DOPORUČUJI! 

Marek, Ostrava
Subaru Forester XT